Dünya Temizlik Günü Sergisi Düzenledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Avrupa Birliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve AB Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II)kapsamında çalışmaları devam eden Bismil Atıksu Projesinin görünürlük etkinlikleri çerçevesinde “Dünya Temizlik Günü” münasebetiyle düzenlenen resim yarışmasında eserlerin yer aldığı sergi açıldı.

Çevre temizliği bilincinin gençlere kazandırılması amacıyla “Temiz Dicle, Sağlıklı Yaşam ve Bismil” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bismil Kardeşlik Parkı’nda düzenlenen serginin açılışına, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Enver Hakan Zengince, DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Protokoldekiler, yarışmaya katılan eserleri gezdikten sonra açılış konuşmaları yapıldı.

DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük yaptığı konuşmada, projenin Dicle Nehri’nde yaşayan canlıların yaşam koşullarını tehdit eden su, çevre ve yer altı sularının kirlenme riskini azaltmak olduğunu söyledi.

Etkinliğin temizlik gününün önemi çerçevesinde farkındalık kazandırmak olduğunu belirten Yürük, şöyle konuştu:

“Bu önemli günde, çevre gönüllüleri dünyayı zararlı atıklardan kurtarmak için bir araya geliyor. Bizde, Dünya Temizlik Günü Temalı Resim Yarışmamız kapsamında Temiz Dicle, Sağlıklı Yaşam ve Bismil mottosu ile Bismil İlçesi öğrencilerine çevre temizliği bilincini kazandırılmasını amaçladık.“

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Fotoğraf Galerisi