Ergani Pompa İstasyonu Yenilendi

Ergani Pompa İstasyonu Yenilendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce Ergani Pompa İstasyonu’nda yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilçede su sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak.

Ergani’de su ihtiyacı karşılanırken ortaya çıkan problemleri çözmek için DİSKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor.

Ergani Pompa İstasyonu’nda mekanik sorunların sık yaşanması üzerine DİSKİ ekiplerince çalışmalar başlatıldı. Teknik ekip tarafından bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapılarak sorun çözüme kavuşturuldu. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları Selçuk Gördük ve Fatih Yürük Pompa İstasyonunda incelemede bulunarak teknik ekipten bilgi aldı. Tutşi daha sonra İlçe merkezinin bir kısmını besleyen Hoşan Terfi Merkezi’ni ziyaret ederek personelle görüştü.

Hoşan Terfi İstasyonu’nda Revizyon Yapılacak

Ergani ilçemizin bir kısmına içme ve kullanma suyu sağlayan Hoşan Terfi İstasyonu’nda da yenileneme işlemleri yapılacağını belirten Tutşi, “Çalışmalar kapsamında istasyondaki su alma yapısı, pompalar ve gerekirse depoların da yenilenmesi sağlanacak. Tüm ilçelerde olduğu gibi Ergani’de de su sorunu yaşanmaması için çalışıyoruz. DİSKİ, ekiplerimizin çalışmalarının ardından Ergani ilçemizi kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli içme suyuna kavuşturacağız.” dedi.

Fotoğraf Galerisi