Ergani Şehit Zülfü Karabulut Ortaokulu’nda kanalizasyon şebeke hattı döşeniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü il ve ilçe genelinde vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına ve projelerine devam ediyor.

Altyapı çalışmalarını planlı ve kalıcı olarak gerçekleştiren DİSKİ Genel Müdürlüğü projelerini sahada titizlikle uyguluyor. Çalışmalar kapsamında DİSKİ teknik ekipleri, 32 derslik Ergani Şehit Zülfü Karabulut Ortaokulunda  muhtelif çaplarda 80 metre kanalizasyon terfi hattında çalışmalar sona gelindi.

Çalışmaları devam eden şebeke döşeme hattını inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, teknik ekipten bilgi aldı.

Ergani ilçemizin ihtiyacına uygun büyük yatırımlar yaparak gelecekte altyapı sıkıntısı oluşmasını önlediklerini vurgulayan Tutşi: “Her geçen gün gelişen Erganili hemşehrilerimizin günlük yaşantısında sıkıntı çekmemesi için kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatları büyük önem taşıyor. Teknik olarak güçlü bir kurumuz, kentimizin ihtiyacı doğrultusunda gerekli hizmetleri personelimizle beraber en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz.” dedi

 

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi