Ergani’de açıkta akan kanalizasyon sorunu giderildi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır istikametinden Ergani ilçesi girişinde yer alan, açıkta akan ve kötü kokulara neden olan kanalizasyon hattını kapalı sisteme alarak sorunu giderdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi dışında kalan ilçelerde yaşayan vatandaşlara başta içme suyu olmak üzere altyapı konularında daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Ergani ilçesinin Diyarbakır istikameti girişinde Kömürtaş Mahallesi mevkiinde bulunan, açıkta olması nedeniyle kötü kokulara sebep olan kanalizasyon hattında yürüttüğü çalışmaları tamamladı.

DİSKİ, kötü kokuları bertaraf etmek için Diyarbakır-Elazığ karayolu menfez kapalı sistemde geçiş yapılarak 600 lük koruge borularla 100 metre şebeke döşedi.

Kısa vadede yapılan çalışma sonrasında ilçe girişinde hissedilen kötü koku bertaraf edildi.

Tutşi ve Karaaslan tamamlanan çalışmaları inceledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan, yapımı tamamlanan kanalizasyon hattı yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Kötü koku ve oluşan görüntüleri ortadan kaldırmak için DİSKİ’nin, ilk etapta alanda teknik çalışma yürüttüğünü dile getiren Tutşi, açıkta akan kanalizasyonun hem çevreye hem de insanları tehdit etmesi nedeniyle var olan sorunu kısa sürede giderdiklerini söyledi.

Kanalizasyon hattının devamında tarım arazilerinin yer almasından dolayı çalışmalara ara vermek zorunda kaldıklarını kaydeden Tutşi, ekili arazilerde yapılacak hasadın ardından kanalizasyon şebekesinin uzatılması işlemine devam edeceklerini ifade etti.

 

 

Fotoğraf Galerisi