Ergani’de Su Sorununu Çözüyor

Ergani’de Su Sorununu Çözüyor

Ergani’de içme-kullanma suyu sağlayan Hoşan Terfi Merkezi’nde bulunan arızalar ile Pompa İstasyonundaki aksaklıklar, DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan projelerle çözüme kavuşuyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Ergani’de su ihtiyacı karşılanırken ortaya çıkan problemleri çözmek için harekete geçti.

İlçe merkezinin bir kısmını besleyen Hoşan Terfi Merkezi’nde bulunan pompaların sık aralıklarla arıza vermesi üzerine DİSKİ ekiplerince çalışma başlatıldı. Teknik ekip tarafından yapılan incelemenin ardından arızalanan pompaların revizyonu yapılacak ve tesis tamamen elden geçirilecek. Ergani Pompa İstasyonu’nda ise mekanik sorunların sık yaşanması üzerine teknik ekipler tarafından gerekli çalışmalar yapılarak sorunlar giderildi.
DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, Ergani Hoşan Terfi Merkezi’nde ve Pompa İstasyonunda devam eden çalışmaları inceleyerek teknik personelden bilgi aldı.
DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, su sorununu çözmek amacıyla DİSKİ Ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek, “Bu sıkıntıların önümüzdeki süreçte daha büyük aksaklıklara yol açmaması için ekiplerimiz sahada çalışıyor. Ergani ilçemizi kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli içme suyuna kavuşturacağız.” dedi.

Fotoğraf Galerisi