Hani Kuyular, Belen ve Abacılar mahallelerinde içme suyu sorunu çözüme kavuşuyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Hani ilçesi Kuyular, Belen ve Abacılar mahallelerine 4.314 metre içme suyu boru döşeme çalışmalarını tamamlandı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde vatandaşlara 24 saat kesintisiz, kaliteli ve çeşmeden içilebilir içme suyu ulaştırmak için projeler yürütüyor.

Kırsal mahallelerde kuraklığın etkisini azaltmak amacıyla projeler geliştiren DİSKİ Genel Müdürlüğü, Hani ilçesine bağlı Kuyular, Belen ve Abacılar mahallelerinde yaz mevsiminde azalan içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu.

Hani merkezde bulunan sondaj’dan 15lt/sn’lik kaynak suyunu Kuyular, Belen ve Abacılar mahallelerine ulaşması için ekipler, 4 bin 314 metre içme suyu boru döşeme çalışmaları sona erdi. iş kapsamında 25 m3 su biriktirme deposu yapıldı.

DİSKİ, en ücra yere hizmet götürüyor

Su kaynaklarının iyi değerlendirilmesini gerektiğini belirten Tutşi, şöyle konuştu:

“DİSKİ olarak Diyarbakır’ımızın en ücra yerine hizmet götürme gayretiyle çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin temiz suya ulaşması için her noktada en iyi projeleri hayata geçiriyoruz. Kuyular, Belen ve Abacılar  Mahallelerimizde başlattığımız içme suyu boru döşeme çalışmalarımız sona erdi. Pompa montajı ve enerjilendirme sonrası Kuyulara su ulaştırılmaya başlanacaktır”dedi.

Fotoğraf Galerisi