Hani Uzunlar Mahallesinde Su Sorunu Çözüldü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Hani ilçesine bağlı Uzunlar Mahallesi’nde 400 metre sondaj kuyusu çalışmasını tamamlayarak su sorununu çözüme kavuşturdu.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde sağlıklı suya erişim için çalışmalarını sürdürüyor.

Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Hani ilçesine bağlı Uzunlar Mahallesine 8 lt/sn su verimliliğine sahip yeni sondaj kuyusu kazandırıldı. Açılan sondajın bağlantısının yapılması için de Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından pompa montajı yapılacak. Abonelik işlemleri yapıldıktan sonra yürütülen çalışma sayesinde vatandaşlara ulaşan suyun daha sağlıklı ve kesintisiz olması sağlanacak.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Tutşi, çalışmaları yerinde inceledi.

Mahallede uzun yıllardır su sıkıntısı yaşandığına dikkat çeken Tutşi, “Kırsal mahallelerimizde su sorununu gidermek amacıyla sondaj kuyusu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hemşehrilerimizin en kaliteli hizmeti alması için gerek şehir içinde gerek kırsal mahallelerimizde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Geniş bir hizmet ağına sahip DİSKİ, vatandaşlarımızın konforu için çalışmaya devam edecek.” dedi.

MVI_2047

Fotoğraf Galerisi