Hani’de Sorunlar ve Çözüm Yolları Masaya Yatırıldı

Hani’de Sorunlar ve Çözüm Yolları Masaya Yatırıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, muhtarlardan mahallelerin sorunlarını dinleyerek çözüm yolları hakkında bilgi verdi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, mahallelerde altyapı ve içme suyu sorunlarını ilk ağızdan dinleyerek çözüme kavuşturma amacıyla Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU’nun talimatıyla muhtarlarla bir araya geldi.

Hani Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda Tutşi ve Lale muhtarların istek, öneri ve şikayetlerini dinledi. Mahalle muhtarlarını tek tek dinleyen Tutşi, içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu taleplerini not alarak mahallelerdeki sorunları kısa sürede çözüme kavuşturmak amacıyla toplantıyı gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Vatandaşlara temiz ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak amacıyla diğer ilçelerde olduğu gibi Hani ilçesinde de çalışmaların sürdüğünü aktaran Tutşi, 2021 programı içerisinde “Hani Atık Su Arıtma Projesi”ni hayata geçireceklerini söyledi.

Kaçak suya izin vermeyin

Kaçak su kullanılmasının önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldıklarını ancak vatandaşa da büyük görevler düştüğünü belirten Tutşi, “Özellikle kuraklıkla mücadelenin sürdüğü bu dönemde suyu tasarruflu kullanmak ve gereksiz tüketimden kaçmak gerekiyor. Su herkesin hakkıdır. Kaçak su kullanımı ise başkalarının hakkına girmektir. Maalesef özellikle içme suyu kaçak bir şekilde bahçe sulamada kullanılıyor. Bu durum kimi zaman diğer vatandaşların su kullanım hakkına engel olabiliyor. Suyu doğru kullanım noktasında daha dikkatli olmalıyız.”dedi.

Fotoğraf Galerisi