Hazro’da Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Hazro ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek Hazro, Silvan Bismil grup içmesuyu kapsamına alınan mahallelerde yapılan hizmetler hakkında muhtarları bilgilendirdi, talep ve önerileri dinledi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki çalışmaları yakından takip ederek, vatandaşların ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözüm sunmaya devam ediyor.

SAK VE TUTŞİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Hazro Kaymakamı Salih SAK ve Diski Genel Müdürü M. Fırat Tutşi, buluşmalar kapsamında 17 ilçenin mahalle muhtarlarıyla bir araya geliyor. Muhtar Buluşmaları programında ilçe merkezleri ve kırsalda yer alan mahallerde yapılan hizmetler masaya yatırılıyor, muhtarların talep ve önerileri alınıyor. Silvan ilçesi ile başlanan buluşmalara, Bismil ve Hazro’daki muhtarların katılımıyla devam edildi. Muhtarlarla bir araya gelen Diski Genel Müdürü M. Fırat Tutşi, yapılan hizmetleri anlattı, talep ve önerileri dinledi. Toplantıda mahallelerdeki ihtiyaçlar ele alınırken, çözüm önerileri konusunda istişarede bulunuldu.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat kaynağından Hazro, Silvan ve Bismil İlçelerine ait toplam 67 üniteye su temin eden, 112 kilometrelik şebeke hattında, su alamayan ünitelerin sebeplerini ve çözüm yollarını araştırmak, ve tüm ünitelere kesintisiz su teminini sağlamak  üzere Genel Müdürlüğümüzce kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır.

DİSKİ’nin ilçelerde büyük yatırımları hayata geçirdiğine dikkat çeken Tutşi, şöyle konuştu:

Şebekede yaşanan su sıkıntısının bilinçsiz ve kaçak kullanımdan kaynaklandığından ötürü, bunun önünün alınabilmesi için  kaçak kullanımının cezalandırılacağı ve gerekirse diğer hukuki yaptırım kararları uygulanacaktır.

Muhtarların kaçak bahçe ve bostan sulaması konusunda duyarlı olmasını isteyen Tutşi, “Su günümüzde çok değerli, maalesef kaçak kullanım nedeniyle sıcaklarla beraber içme suyu sorunlarımız ortaya çıkabiliyor. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi