Hazro’ya yeni hizmet binası

DİSKİ Genel Müdürlüğü vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla Hazro ilçesinde başlattığı yeni hizmet binasının inşaat çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü,  Diyarbakır’ın kırsal 13 ilçesinde hizmet kalitesini yükseltmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda DİSKİ’nin Hazro ilçesinde başlattığı yeni hizmet binasının inşaatı tamamlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalarla ilçeye kazandırılan yeni bina sayesinde, birimler tek bir çatı altında toplanarak, daha düzenli hizmet verilmesi sağlanacak. Yeni hizmet binasının, birimlerin taşınmasının ardından kısa süre içerisinde açılarak, Hazrolu vatandaşların hizmetine girecektir.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Hazro ilçesinin yeni hizmet binasını gezerek teknik ekipten bilgi aldı.

Tutşi;  ”Mevcut binaların eski olması, yılları itibariyle mevcut yönetmeliklere uygun olmayan hale gelmesi ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak amacıyla; personelin daha verimli çalışması, işlere daha iyi motive olması, çalışma mekânlarının iyileştirilmesi nedeniyle, tüm bu gerekçeler ışığında çağdaş gereksinimlere cevap veren, güncel uygulama ve yönetmeliklere göre uygulama projesi hazırlanmış olan yeni hizmet binası Hazro İlçesi Hürriyet Mahallesi 301 ada 3 nolu parsel (3134,84 m2) sınırları içerisinde 210 m2 oturma alanına sahip Hazro İlçesi Merkez Şube Müdürlüğü (8 adet oda, 1adet mutfak ve 2 adet wc) yapım çalışmaları sona erdi.  Hazrolu hemşerilerimize daha iyi hizmet vermek amacıyla yapılan yeni hizmet binamız hayırlı olsun”dedi.

Fotoğraf Galerisi