İçmesuyu Ana İsale Hattımızın Yaza Hazırlık Kapsamında Bakım-Onarım Çalışmaları Devam Ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Ana pompa istasyonu ile arıtma tesisi arasında bulunan isale hattında bakim-onarım çalışmaları devam ediyor.

(DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ana pompa istasyonu ile arıtma tesisi arasında bulunan isale hattında bakim-onarım çalışması gerçekleştirdi.

Diski Genel Müdürlüğü olarak 32 km’lik isale hattı ve terfi merkezimizde toplam 36 adet vantuzumuz vardır. Belirli aralıklarla bakim-onarım çalışması yapılmakta ve bazen de değiştirilmektedir.

Yapılan çalışma kapsamında isale hattının, 6.2 km sinde bulunan arızalı 200’lük tahliye vanası değiştirildi

Bu çalışmalar sırasında iletim hattına su verilmemektedir. Bu yüzden iyi planlama yapılarak depolar doldurulup hızlı hareket edilerek çalışmalar hızla bitirilip su kesintilerine sebep olmadan sorun çözülmektedir. Planlar yapılarak hat üzerinde vantuzların bakım onarım ve değiştirilmesi ara ara yapılmaktadır.

Yazın oluşabilecek bir arızanın önüne geçebilmek için bakım onarım çalışmaları planlı bir şekilde devam etmektedir. Çalışma esnasında şebeke boşaltıldığından dolayı kış sezonunda yapılmaktadır.

Bakım onarım çalışması sırasında vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için ivedilikle hareket ettiklerini belirten Tutşi, “Ekiplerimiz anında organize olarak çalışmalarını en kısa sürede bitirdi. Hemşehrilerimizin sağlıklı ve kaliteli içme suyu ihtiyacını karşılamak için en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. İçmesuyu Ana İsale Hattımızın Bakım-Onarım çalışması esnasında anlayışlarını esirgemeyen kıymetli hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi