İnönü Caddesi’ndeki arıza su kesintisi yaşanmadan giderildi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Sur ilçesinde 3 mahalle ve bir caddeyi besleyen İnönü Caddesi’nde yer alan içme suyu ana şebekesinde 500’lük çelik boruda oluşan arızayı su kesintisi yaşanmadan giderdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde meydana gelen arızalara vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için anında müdahalede bulunuyor.

İçme Suyu Daire Başkanlığı, Sur ilçesinde İskender Paşa, Cevat Paşa, Dabanoğlu Mahalleleri ile Gazi Caddesi’ne içme suyu sağlayan İnönü Caddesi üzerinde yer alan ana şebekenin 500’lük çelik borusunda oluşan arızaya müdahale etti.

İki farklı yerde oluşan boru patlaklarını tespit eden DİSKİ’ye, ait ekipler, yapılan kazı çalışmalarının ardından arızalara ulaşarak onarım işlemi başlattı.

Kaynak işlemiyle 500’lük çelik borudaki patlaklar, 3 mahalle ve bir caddede içme suyu kesintisi yaşanmadan ekipler tarafından giderildi.

Sur ilçesi İnönü Caddesi’nde oluşan arızayı yerinde inceleyerek personelden bilgi alan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, saat 14:00’da başladıkları çalışmayı 16:10 itibariyle içme suyu kesintisi yaşanmadan tamamladıklarını söyledi.

En temel ihtiyaç olan su konusunda vatandaşların mağduriyet yaşamaması birinci öncelikleri olduğunu ifade eden Tutşi, DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün bu bilinçle özverili şekilde çalışma yürüttüğünü belirtti.

Normalde çelik borularda oluşan arızaların onarım işlemlerinin uzun sürdüğünü kaydeden Tutşi, onarım ekiplerinin iyi organize olmaları nedeniyle 500’lük çelik boruda oluşan arızanın kısa sürede giderildiğini sözlerine ekledi.

Fotoğraf Galerisi