IPA III Teknik Destek Projesi Kapanış Konferansı ve Yeni Dönem İzleme Sistemleri Tanıtım Etkinliği Ankara’da Gerçekleştirildi

IPA III Teknik Destek Projesi Kapanış Konferansı ve Yeni Dönem İzleme Sistemleri Tanıtım Etkinliği, Avrupa Birliği Başkanlığı başkanlığında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Genel Müdürlüğümüzün de  katılımıyla 31 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın açılış konuşmasını yaptığı konferansta, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığının yararlanıcısı olduğu Üçüncü Dönemde (2021-2027) IPA Fonlarının Verimliliğini ve Üretkenliğini Artırmak için Entegre Stratejik Yaklaşımın Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, IPA paydaşlarının tecrübelerinin paylaşıldığı paneller gerçekleştirildi. Etkinliğin ikinci yarısında ise IPA III döneminin izlenmesi ve raporlanmasına ilişkin prosedür, süreç ve kurallar anlatıldı.

Panele konuşmacı olarak katılan Genel Müdürümüz M.Fırat TUTŞİ, DİSKİ Genel Müdürlüğünün IPA I ve IPA II dönemlerinde tamamlanan altyapı projelerinde edinilen bilgi, tecrübe ve kazanımları paylaştı.

Ayrıca DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat TUTŞİ panele katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı temsilcisi ile DİSKİ’nin altyapıda yeni projeleri için hibe ve kredi kaynakları için görüş alışverişinde bulundu.

Fotoğraf Galerisi