Karpuzlu’ya Güçlü Altyapı

Karpuzlu’ya Güçlü Altyapı

Sur ilçesi Karpuzlu Mahallesinde uzun yıllardır çözülmeyen altyapı için çalışmaya başlayan DİSKİ Genel Müdürlüğü, projeyi büyük bir hızla yürüterek kısa sürede 5 kilometre kanalizasyon şebekesi döşedi.

Kent merkezinden kırsala güçlü bir altyapı oluşması için projeler yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşın ihtiyacına göre hizmetleri hayata geçiriyor.

DİSKİ ekipleri sahada iş makineleri ve teknik personellerle projenin bir an önce bitmesi için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Kısa sürede önemli mesafe alınan projede şu ana kadar 5 kilometre kanalizasyon şebekesi döşendi, 100 abone bağlantısı yapıldı. Gece gündüz demeden çalışan ekipler çalışmayı kısa sürede bitirmeyi hedefliyor. 1 milyon 253 bin 681 liraya bedelle yapılan projeyle mahalleye 6.363 metre kanalizasyon şebekesi ve 3500 metre abone bağlantısı döşenerek terfi sistemi ile şehir merkezi iletim hatlarına bağlantı yapılarak kanalizasyon sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, çalışmaları yerinde inceleyerek personele kolaylıklar diledi.

Fotoğraf Galerisi