Kayapınar Talaytepe’de kanalizasyonlardaki çökme sorunları gideriliyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar ilçesi Talaytepe mahallesinde yapılan çalışmalarla çöken kanalizasyon şebekelerini yeniden aktif hale getiriliyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü kentin altyapı hizmetlerinin sorunsuz çalışması için çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan çalışmada meydana gelen tıkanıklık çökme sorunları gideriliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekipler tarafından yürütülen kapsamlı çalışmaları yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı vatandaşların “ALO DİSKİ 153” numarasından kendilerine ulaşmalarının ardından, kanalizasyon hattında meydana gelen çökme tıkanma gibi problemlere hızlı bir şekilde müdahale etmektedir. DİSKİ Genel Müdürlüğü 116 kişiden oluşan 22 ayrı ekiple vardiyalı sistemle 7/24 esasına uygun şekilde müdahale ediyor.

Kanalizasyon şebekelerin bakım, onarım ve yapım çalışmalarının kent genelinde devam ettiği belirten Tutşi, ”DİSKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapı projelerimiz sürüyor. Hemşehrilerimizin sağlığını korumak için içmesuyu, yağmursuyu ve kanalizasyon şebekelerimizde bakım ve onarım çalışmalarını gece gündüz demeden yapıyoruz. Ekiplerimiz, eksikleri anında tespit ederek sorunları çözüme kavuşturuyor.’’ dedi.

“Kanalizasyon hatlarına hafriyat ve evsel atıklar atılmamalı”

Vatandaşların, mağdur olmaması ve genel olarak halk sağlığını korumak için kanalizasyon hatlarında temizlik çalışmalarını yürüttüklerini kaydeden Tutşi, sistemin tam randımanlı çalışması için kanalizasyon hatlarına evsel atık ve hafriyatların atılmaması gerektiğini vurguladı.

Fotoğraf Galerisi