Kayapınar’da tıkanık olan kanalizasyon şebekesi aktif hale getirildi.

Sorunsuz bir altyapı için bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam eden DİSKİ, Kayapınar ilçesine bağlı Talaytepe Mahallesinde 8m derinlikte bulunan 500’lük kanalizasyon şebekesini yeniden aktif hale getirdi.

Vatandaşların memnuniyetini her koşulda ön planda tutan Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, sorunsuz bir altyapı için bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmada kullanılan kanal görüntüleme aracları, kanalizasyon hatlarında oluşan arızaları tespit etti.

Çalışmalar kapsamında Kayapınar ilçesine bağlı Talaytepe mahallesi 4009. sokakta 500’lük tıkanık olan kanalizasyon şebekesini 8 metre kazarak derine inen ekipler kanalizasyonu yeniden aktif hale getirdi.

Mahallelere yeni kanalizasyon hattı kazandırılıyor

Diyarbakır’ın güçlü altyapıya kavuşması için kent merkezinde kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını birbirinden ayıran Büyükşehir Belediyesi, benzer uygulamalı ilçelerde de hayata geçirmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında DİSKİ tarafından başlatılan Kayapınar ilçesi Talaytepe mahallesindeki kanalizasyon ile yağmursuyu hattı imalat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininden, kanalizasyon ve yağmursuyu giderlerinin ayrıştırılmasına, atık suların arıtılmasına kadar her türlü altyapı hizmetini büyük bir titizlikle sürdüren DİSKİ Genel Müdürlüğü ilçelerde ihtiyaç önceliğine göre belirlediği projeleri sırasıyla hayata geçiriyor.

 

Fotoğraf Galerisi