Kırsal Mahalleler DİSKİ ile Kesintisiz İçme Suyuna Kavuşuyor

Kırsal Mahalleler DİSKİ ile Kesintisiz İçme Suyuna Kavuşuyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerde su sorununu çözmek amacıyla hazırladığı projeyle Hazro ilçesine 12 km 264 metre içme suyu şebeke hattı ile 5 km 181 metre terfi hattı yapıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu problemini içme suyu hattı döşeme çalışmaları ile ortadan kaldırıyor.

Kent merkezindeki mahallelerde ve tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su alamayan bölgelerin su ihtiyacının giderilmesini hedeflemek için yapılan teknik hazırlık ve planlamalar sayesinde kırsal mahalleler suya kavuşuyor.

Hazro ilçesindeki su sorununu gidermek amacıyla harekete geçen DİSKİ ekipleri, Yazgı, Çökeksu, Kırıkkaşık-Köprübaşı, Gözlü, Kavaklıboğaz-Teknebaşı, Dadaş-Dadaşağlı ve Ormankaya Mahalleri grup içme suyu çalışmaları kapsamında 12.264 metre içme şuyu şebeke hattı, 5181 metre terfi hattı, 155 metre isale hattı, 100 metre servis yolu, 4 gömme depo, 2 biriktirme yapısı, 2 motopomp, 550 metre tel çit imalatları yapacak. Ekiplerin çalışması kapsamında şu ana kadar 9 km 215 metre içme suyu şebeke hattı ile 3 km 774 metre terfi hattını tamamlandı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı. Kırsal mahallerde kesintisiz ve sağlıklı su temini için ekiplerin yoğun bir tempoyla çalıştığını aktaran Tutşi, DİSKİ’nin hem kent merkezi hem de kırsal mahallelerde büyük yatırımları gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi.

Fotoğraf Galerisi