Kırsal mahallelerde bulunan sondaj kuyuları masaya yatırıldı

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelere bağlı kırsal mahallerde yer alan ve yeni yapılması planlanan sondaj kuyularını masaya yatırdı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelere bağlı kırsal mahallelerde içme suyu sorunlarını çözmek, için çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelere bağlı kırsal mahallelerde ikamet eden vatandaşlara içme suyu sağlamak amacıyla mevcut ve yapılması planlanan yeni sondaj kuyularını masaya yatırdı.

Sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekarelik alanda yer alan her hanenin içme suyu sorununu çözmek isteyen DİSKİ Genel Müdürlüğü, bu amaçla kırsal mahallelerde yer alan ve yeni yapılması planlanan sondaj kuyularının ele alındığı bir toplantı düzenledi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük ve Daire Başkanları’nın katılımıyla gerçekleşen toplantıda kırsal mahallelerin içme suyu konusunda mevcut durumu, devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar detaylı şekilde ele alındı.

İçme suyu sorunu yaşayan kırsal mahallelerin, fiziki, sosyal ve ekonomik yapısının da masaya yatırıldığı toplantıda, katılımcılar hazırlanan projeler üzerinden görüşlerini ifade etti.

 

Fotoğraf Galerisi