Kıtılbıl Mahallesi iletim hattındaki arıza giderildi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Sur ilçesine bağlı Kıtılbıl Mahallesi’nde iki depo arasında 1000’lik çelik boruda sık sık meydana gelen arızaya müdahale ederek soruna köklü çözüm getirdi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezinde çeşitli sebeplerden kaynaklı arızalara 7/24 müdahale etmeye devam ediyor.

Ekipler, 48 mahalle ve 22 bin 611 nüfusa su sağlayan, sık sık arıza oluşan Sur ilçesi Kıtılbıl Mahallesi, iki depo arasındaki 1000’lik çelik borulara müdahalede bulunarak köklü çözüm üretti.

DİSKİ, sık sık meydana gelen arızanın köklü çözümü için iki iletim hattı arasına kendi imkânlarıyla 1000’lik dirsek çelik borunun imalatını yaptı.

Kıtılbıl Mahallesi 6029 sokağına vinç aracılığıyla getirilen 1000’lik çelik boru ekiplerin çalışmasıyla montajı yapıldı.

Arızanın giderilmesinin ardından su kesintileri yaşanan mahallelere yeniden içme suyu verilmeye başlandı.

Tutşi, çalışmaları yerinde inceledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kıtılbıl Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek ilgili personelden bilgi aldı.

En temel ihtiyaç olan içme suyunun temini konusunda DİSKİ’nin hassasiyetle çalıştığını kaydeden Tutşi, iki iletim hattında sürekli arızanın yaşandığını soruna köklü çözüm üretmek amacıyla fizibilite çalışması yürüttüklerini dile getirdi.

Yaptıkları fizibilite çalışmasının ardından en uygun modeli kabul ederek işlemlere başladıklarını aktaran Tutşi, arızaya köklü çözüm bulmaları mali açıdan oldukça önemli olduğunu söyledi.

“DİSKİ tüm Diyarbakırlılarındır”

Tutşi, açıklamalarının devamında:

“DİSKİ tüm Diyarbakırlılarındır. Bu prensiple kent merkezi ve ilçelerde çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Proje ve çalışmalarda kamu yararını hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Kıtılbıl Mahallesi’ndeki çalışmayı da bu prensipler ışığında tamamladık. Günü kurtaracak çözümlerden ziyade uzun vadeli soruna köklü çözüm getirecek çalışmaları hayata geçirmek öncelikli hedefimizdir. Bu konuda kentte yaşayan vatandaşlarımıza da çeşitli görevler düşüyor. Öncelikle kayıp-kaçak kullanımını hep birlikte en aza indirmemiz gerekiyor. Kayıp-kaçağın önlenmesi demek Diyarbakır’ın kazanması demektir. Kazanılan her kuruş sonuçta yaptığımız yatırımlara dönüşüyor ve bu yatırımlardan vatandaşlarımız yararlanıyor.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi