Kulp’ta Altyapı Çalışmaları Sürüyor

Kulp’ta Altyapı Çalışmaları Sürüyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Kulp ilçesinde Afet Konutları için başlatılan 482 metre içmesuyu şebekesi, 373 metre kanalizasyon şebekesi ve 500 kişilik fosseptik imalatı çalışmaları devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve kırsal mahallelerini sağlıklı altyapı hizmetlerine kavuşturmak için çalışmalarını hızlandırdı.

DİSKİ, tüm personel, araç ve teknik imkanlarıyla hem merkezde hem de ilçeler, bunlara bağlı kırsal mahallelerde altyapı ihtiyacını karşılamak için hizmetlerine devam ediyor. DİSKİ ekipleri, birçok mahallede içme suyu hattı döşeme çalışmalarını sürdürerek vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. DİSKİ ve AFAD tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Kulp ilçesinde Afet Konutları için başlatılan 482 metre içmesuyu şebekesi, 373 metre kanalizasyon şebekesi ve fosseptik imalatı çalışmaları sürüyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Fatih Yürük, devam eden çalışmaları inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Altyapı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Tutşi, “İçme suyu problemini, içme suyu hattı döşeme çalışmaları ile ortadan kaldırarak tüm ilçeleri kapsayan kırsal mahallelerde su ihtiyacının giderilmesini hedefliyoruz. Kanalizasyon şebekesi döşeme projelerimizde de önemli mesafe aldık. Hemşehrilerimizin sorunlarını çözmek için ekip arkadaşlarımızla kent merkezi ve kırsal ayırmadan en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi