Lice’de Büyük Altyapı Hamlesi

Lice’de Büyük Altyapı Hamlesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce yapılacak ve 64 milyon 500 bin liraya mal olacak projeyle Lice ilçesinde 2050 yılına kadar içme suyu ve altyapı sorunu yaşanmayacak.

DİSKİ Genel Müdürlüğü büyük bir projenin daha startını verdi.

DİSKİ, Lice ilçesinde önemli bir yatırımı hayata geçiriyor. DİSKİ tarafından hazırlanan projeyle Lice ve mahallerine 41 kilometre kanalizasyon şebekesi döşenecek.

İçme suyu sorununu da çözüme kavuşturacak projeyle 48 kilometre içme suyu şebeke hattı, 17,6 kilometre isale hattı döşenecek ve 700 metreküp ile 500 metreküp olacak şekilde depolar inşa edilecek.

Proje bedeli 64 milyon 500 bin lira

Lice’de 2050 yılına kadar içme suyu ve alt yapı sorunu yaşanmayacak proje 64 milyon 500 bin liraya mal olacak. Projenin tamamlanmasıyla ilçe, 24 saat kesintisiz ve sağlıklı içme suyu alacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, projenin detaylarını görüşmek üzere Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Cevdet Bakkal’ı makamında ziyaret etti.

Projenin yer tahsisinin yapıldığı müjdesini veren Tutşi, şunları söyledi:

“Sayın Valimiz Münir KARALOĞLU’nun talimatıyla Lice’de büyük bir proje yapıyoruz. Lice ilçesi atıksu arıtma tesisi ile ilgili olarak atıksu arıtma tesisi yeri tespit edildi. Milli emlaktan tahsis işlemi bitti proje yapımı için İller Bankasına müracaat yapıldı. Proje yapım işinden sonra 2050 yılına kadar ilçenin atıksu sorununu çözecek olan atıksu arıtma tesisi inşaatına başlanacak. Proje sayesinde ilçemizin altyapı sorunu tamamen çözüme kavuşacak, içme suyu ihtiyacı giderilecek. Lice’nin depo bakım onarımlarını, klor cihazı, ihata terfi hatlarının yenilenmesini bu sene DİSKİ’nin yatırım programına aldık. Şehir merkezinden kırsala hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.”

Fotoğraf Galerisi