Lice’nin 2050’ye kadar içme suyu ve altyapı sorununu çözecek proje de son işlemler yapılıyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ile İLBANK’ın ortaklaşa yürüttüğü “Lice İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi”n de sona gelindi.

Lice ilçesinin 2050’ye kadar içme suyu ve kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracak olan projede DİSKİ, çalışmalarda önemli aşamalar kaydederek sona geldi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları, İLBANK Bölge Müdürü Süleyman Halit BAYRAK ile Lice’deki yatırımların son durumunu değerlendirildiği bir toplantı düzenledi.

Ekipler, 40 kilometre kanalizasyon, 69 kilometre içme suyu hattını döşedi, 500 ile 700 metreküp kapasiteye sahip su depolarının inşaatını tamamladı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Lice Kaymakamı Muhammed Evlice, tamamlanan çalışmaları inceleyerek personelden bilgi aldı.

Proje 2050’yi baz alarak hazırlandı

Tutşi, yaptığı açıklamada Lice kanalizasyon ve içme suyu sorununa yönelik gerçekleştirdikleri projede nüfusu, imar planı ve 2050 yılını baz alarak hazırladıklarını söyledi.

Ellerinden geldikçe üst yapıya zarar vermemeye özen gösterdiklerini ifade eden Tutşi, proje kapsamında ilçeye atık su arıtma tesisi de inşa edeceklerini anımsattı.

Fotoğraf Galerisi