Mardin yoluna yeni şebeke hattı

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır’da gelecekte içme suyu sorunu yaşanmaması amacıyla projeler geliştiren DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bağlar ve Sur ilçesinin Mardin yollu üzerinde 4960 metre içme suyu şebekesi yapıyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi’nin öncülüğünde hizmetlerine aralıksız devam eden DİSKİ, içmesuyu olmayan bölgelerin sorunlarını gideriyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde modern bir altyapı sistemi kurmak ve kaliteli içme suyu sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin yolu Bahçeşehir Koleji mevkinde başlayan çalışma eski ilçe otogarı kavşağına kadar muhtelif çaplarda 4960 metre HDPE içmesuyu şebeke döşeme çalışmaları devam ediyor. iş kapsamında 7 adet vana ve 3 adet vantuz, 1 adet branşman ve vana odası yapılacaktır.

Çalışmaları devam eden şebeke döşeme hattını inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi teknik ekipten bilgi aldı.

Çalışmanın hızla ilerlediğini belirten DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, şöyle konuştu:

Tutşi “Diyarbakırlı hemşehrilerimize kaliteli içmesuyunu en yüksek standartlarda ulaştırmak adına şehrimizde önemli altyapı çalışmalarına imza atıyoruz. Diyarbakır gibi ülkemizin önemli bir şehrinin altyapısının da güçlü olması için planlamalarımız çerçevesinde yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Şehirciliğin en önemli kriterlerinden biri sahip olduğu altyapı hizmetlerinin kalitesidir. Biz de kadim şehrimize bu alanda önemli çalışmaların gerçekleştirilmesi adına işçimizden yöneticimize kadar seferberlik içerisinde çalışıyoruz” dedi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Genel Müdür Tutşi çalışanlara gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür etti.

Fotoğraf Galerisi