Merkez içme suyu deposunda bakım ve onarım

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar Mahallesi’nde kentin su ihtiyacının bir kısmını karşılayan merkez içme suyu deposunun bakım ve onarımını gerçekleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarının sağlıklı, temiz ve kesintisiz hizmet verebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki DİSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasının bahçesinde bulunan ve kentin su ihtiyacının bir kısmını karşılayan merkez içme suyu deposunda bakım ve onarım çalışması başlattı. Ekipler, basınçlı su ile depo altında ve duvarlarda biriken tortu ve toprağı temizledi. Ekipler, daha sonra içme suyu deposunu özel kimyasal madde ile dezenfekte ederek çalışmalarını bitirdi.

Tutşi, içme suyu deposunda incelemelerde bulundu

Merkez içme suyu deposunda yapılan çalışmayı yerinden inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Kentte su sağladıkları Dicle Barajı’ndan musluklara kadar su sağlığını korumak için çalıştıklarını belirten Tutşi, yaptıkları çalışmalarla vatandaşlara temiz ve kaliteli suyu ulaşmasını sağladıklarını söyledi.

 

Fotoğraf Galerisi