30 bin m3 Bağcılar ve 5 bin m3 Talaytepe içme suyu depolarının temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Kayapınar ve Bağlar ilçelerinde kentin su ihtiyacını karşılayan içme suyu depolarında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde içme suyu depolarının sağlıklı, temiz ve kesintisiz hizmet verebilmesi için standartlara uygun şekilde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki DİSKİ Genel Müdürlüğü hizmet binasının bahçesinde bulunan 30 bin m3 Bağcılar içme suyu deposu ve Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi’ndeki 5 bin  m3 Talaytepe içme suyu deposunda başlattığı temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

İçme suyu depoları işleme alındı

Basınçlı su ile depoların altında ve duvarlarda biriken tortu ve toprağı temizleyen DİSKİ ekipleri, daha sonra içme suyu depolarını özel kimyasal madde ile dezenfekte etti. Çalışmalar tamamladıktan sonra kentin su ihtiyacını karşılayan 30 bin m3 Bağcılar içme suyu deposu ve 5 bin m3 Talaytepe içme suyu deposu işleme alındı.

Tutşi, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları tamamlanan içme suyu depolarını inceledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları tamamlanan 30 bin m3 Bağcılar içme suyu deposu ve 5 bin m3 Talaytepe içme suyu deposunu yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alan Tutşi, ekiplere hızlı ve eksiksiz çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Vatandaşlara temiz ve kaliteli su vermek için çalıştıklarını belirten Tutşi, içme suyu depolarının temizlik ve dezenfeksiyonlarını zamanında yaparak vatandaşlara temiz su sağladıklarını söyledi.

Fotoğraf Galerisi