Meyve ve Sebze Hali’ndeki yağmur suyu şebekesi çalışmaları tamamlandı

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Meyve ve Sebze Hali Kompleksi’nde çökmelerin meydana geldiği yağmur suyu şebekesi yerine 150 metrelik yeni hattın çalışmalarını tamamladı.

Kesintisiz hizmetlerini sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke hatlarında meydana gelen arızaları anında gideriyor. Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Meyve ve Sebze Hali Kompleksi’ndeki yağmur suyu şebeke hattına ilişkin Meyve ve Sebze Hali yönetimi tarafından yapılan başvuru üzerine DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, yerinde yaptıkları incelemeler sonucu yağmur suyu şebeke hattının yetersiz ve kısmi çökmelerin olduğunu tespit etti.

Proje hazırlanarak çalışmalar başlatıldı

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi’nin talimatıyla ekipler, yeni bir yağmur suyu şebeke hattı için çalışmalara başladı. Yağmur suyu şebeke projesini hazırlayan ekipler, Meyve ve Sebze Hali Kompleksi’ndeki yeni yağmur suyu şebeke hattının çalışmalarına başladı.

150 metre yeni yağmur suyu şebekesi yapıldı

DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede 150 metrelik yeni yağmur suyu şebeke hattı ile birlikte 5 adet yağmur suyu ızgarası yaparak çalışmaları tamamladı.

Tutşi: Meyve ve sebze artıklara atılmamalı

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, tesisin sağlıklı çalışması için meyve ve sebze artıklarının bu kanallara atılmaması gerektiğini, aksi taktirde kanallarda tıkanıklara sebep olacağı uyarısında bulundu.

Fotoğraf Galerisi