Silvan, Bahçe Mahallesi ve Çataköprü Mahallesinde su sorunu çözüme kavuştu

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelere içme suyu ulaştırmak amacıyla çalışmalarına 7/24 devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde ve kırsal kesimde su sorununun tamamen çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarf ediyor.

Bahçe Mahallesinde su sorunu çözüme kavuştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Silvan ilçesine bağlı Bahçe Mahallesi’nde 240 metre derinliğinde sondaj kuyusu çalışmasını tamamlayarak su sorununu çözüme kavuşturdu.

Çalışma sonucunda sondaj kuyusundan alınan numuneler DİSKİ Su Kontrol Laboratuvarı’na gönderildi. 6lt/sn’lik içme suyu verimliliğine sahip olan sondaj kuyusunun numuneleri analiz sonuçlarında fiziksel ve kimyasal kirliliğe rastlanmamıştır.

Çataköprü mahallesinin su sorunu çözüme kavuştu

Silvan İlçesine bağlı Çataköprü Mahallesinde mevcut keson kuyunun kuruması sebebiyle, Batman çayı kenarında konglomera zeminde açılan yeni keson kuyusunun yapım çalışmaları sona erdi. Yeni Keson Kuyu İnşaatı tamamlanarak, 500 metre terfi hattı döşenerek Mahallenin su temini sağlanmış oldu.

Bahçe mahallesinde ve Çataköprü mahallesinde Çalışmaları yerinde inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Kentin her noktasına kesintisiz ve çeşmeden içilebilir suyu ulaştırmak için ekiplerin yoğun bir tempoyla çalıştığını vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:

İl ve ilçelerimizde 24 saat kesintisiz su vermek için sahada her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade eden Tutşi, İl ve tüm ilçelerimizde sorumluluk alanımızda olan tüm mahallerimizde değerli hemşerilerimize içme suyunu kesintisiz bir şekilde ulaşması için DİSKİ olarak büyük bir gayret ve sorumlulukla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz . Şehrimizin her bir noktasında alt yapıdan, içme suyuna; kanalizasyondan, yağmur suyuna kadar en kaliteli hizmeti hemşehrilerimize sunmaya gayret ediyoruz.” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi