Çemisalat kaynağının boruları Silvan İlçesi Darköprü Mahallesinde yenileriyle değiştiriliyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat kaynağının boruları yenileriyle değiştiriliyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün tüm ilçelerde devam eden yatırımları sayesinde altyapı sorunları çözülüyor, vatandaşlar kesintisiz ve temiz içmesuyuna kavuşuyor.

Silvan İlçesi Darköprü Mahallesindeki Çemisalat kaynağının boruları yenileriyle değiştiriliyor

Silvan ilçesi Darköprü Mahallerinde devam eden DİSKİ çalışmaları ile Hazro, Silvan ve Bismil içme suyu şebeke hattı yenileme çalışması kapsamında eski ve yetersiz kalan borular yenileriyle değiştiriliyor.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat kaynağından Hazro, Silvan ve Bismil İlçelerine ait toplam 67 üniteye su temin eden, 112 kilometrelik şebeke hattında, su alamayan ünitelerin sebeplerini ve çözüm yollarını araştırmak, ve tüm ünitelere kesintisiz su teminini sağlamak  üzere Genel Müdürlüğümüzce kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Bu kapsamdan Silvan İlçesi Darköprü Mahallesinde 385 metre hat döşemesi gerçekleştirecek.

30 YILLIK BORULAR YENİLENİYOR

Ayrıca Diyarbakır merkez ve ilçelerde içme suyu projelerini sürdüren (DİSKİ), içme suyu projeleri ile Diyarbakır genelinde geniş kapsamlı bir alt yapı atağını sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Kırsal mahallerde kesintisiz ve sağlıklı su temini için ekiplerin yoğun bir tempoyla çalıştığını aktaran Tutşi, DİSKİ’nin hem kent merkezi hem de kırsal mahallelerde büyük yatırımları gerçekleştirmeye devam edeceğini söyledi.

 

 

Fotoğraf Galerisi