Silvan’da İçmesuyu Sorunu Yaşanmayacak

Silvan’da İçmesuyu Sorunu Yaşanmayacak

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Silvan Barajı’ndaki suyu tarım arazilerine aktaracak tünelin inşaatı esnasında ilçenin içmesuyu sıkıntısı yaşamaması amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü 5 sondaj kuyusunu faal hale getirdi.

DİSKİ, içmesuyu projelerine devam ediyor.

DSİ tarafından yapılacak Silvan Barajı’nda suyu tarım arazilerine aktaracak tünelin inşaatı esnasında ilçenin içmesuyu sıkıntısı yaşamaması için DİSKİ ekiplerince teknik çalışma yapıldı. Silvan’da içmesuyu açısından olumsuzluk yaşanmaması için 5 sondaj kuyusu faal hale getirildi.

İlçede süren çalışmaları DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük ve teknik ekip yerinde inceledi. Sondaj kuyularının devreye alınması için tüm ekipmanlar tamamlanarak test işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı. Silvan ilçesi inşaat çalışmaları süresince yapılan bu işlemler sayesinde içmesuyu sıkıntısı yaşamayacak.

İnşaat tamamlandığında Silvan İlçesi’nin yeni 1.500 metreküp içme suyu deposu ve yeni kaptaj (biriktirme) deposuna sahip olacak. Çalışmayla aynı zamanda bu tesislerin elektrik nakil hatları da yeniden düzenlenecek.

Fotoğraf Galerisi