Sitelere Ana Sayaç Monte Devam Ediliyor

DİSKİ Genel Müdürlüğü, toplu abonelerin yer aldığı alanlarda ana sayaç uygulamasıyla içme suyu kullanımında kayıp-kaçağın önüne geçiyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu kullanımında kentte ikamet eden vatandaşların haklarını korumak amacıyla kayıp-kaçağa yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Abone İşleri Daire Başkanlığı, toplu abonelerin bulunduğu kırsal mahalleler ve sitelere ana sayaç monte ediyor.

DİSKİ, ana sayaç uygulamasıyla özellikle yeşil alan, yangın hidrantı, şamandıra, sığınaklar, yüzme havuzu ve depoları bünyesinde barındıran tüketimin fazla olduğu sitelerde kayıp-kaçak içme suyu kullanımının önüne geçiyor.

Aynı çalışma bahçe ve bostan sulamalarının önüne geçmek için kırsal mahallelerde de uygulanıyor.

(DİSKİ) Genel Müdürü M.Fırat Tutşi, çalışmaları yerinde inceledi.

Şuana kadar merkezde yaklaşık 180 siteye ana sayaç monte ettiklerinin bilgisini veren Tutşi, yaptıkları çalışmalarla içme suyu kullanımında Diyarbakır’da ikamet eden bütün vatandaşların hakkını ve hukukunu korumayı amaçladıklarını vurguladı.

Kayıp-kaçak kullanım oranını büyük ölçüde önüne geçen uygulamada şuana kadar ekipler, 80 kırsal mahalle ve 180 siteye ana sayaç monte etti.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yapımı tamamlanan ve ikamete müsait hale gelen yeni sitelerin tümüne ve geçmiş abonelere ana sayaç takma çalışmalarını sürdürecek.

DİSKİ, 996 adet merkezde, 147 adet de ilçelerde olmak üzere belirlediği toplam 1133 adet siteye yeni ana sayaç etmeye devam edecek.

 

Fotoğraf Galerisi