SORUMLULUK DİSKİ’NİN DEĞİL İLGİLİ SİTENİNDİR

SORUMLULUK DİSKİ’NİN DEĞİL İLGİLİ SİTENİNDİR

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) tarafından 19.03.2020 tarihinde Tigris haber gazetesinde yayınlanan ‘Oto Center sular altında kaldı.’ haberine yönelik açıklama yapıldı.

DİSKİ tarafından 2018 yılında bahse konu olan Oto Center sitesinin kendi sorumluluğunda yer alan dâhili kanalizasyon ve yağmursuyu şebekelerinin etkilenmemesine yönelik yağmur suyu tahliye projesi hazırlanarak site yönetimine sunulmuştur. Ancak 2018 yılından beri bahse konu proje ile ilgili site yönetimi tarafından herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemiştir.

Dolayısıyla yaşanan sorun tamamen site yönetiminin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemesinden kaynaklanmaktadır. Nitekim site yönetimi bugün (19.03.2020) DİSKİ Atık Su Daire Başkanlığı’nı ziyaret ederek bu gerçeği itiraf etmiş ve yükümlülüklerini yerine getireceklerini belirtmiştir.

Kaldı ki Çağrı Merkezine yapılan başvuruya istinaden; DİSKİ Atık Su Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından 18.03.2020 tarihinde, 2 kez vidanjör ve teknik personel ile müdahale edilmiştir. Ancak söz konusu sorunun vidanjör ile çözülmesinin mümkün olamayacağı ve yeni şebekenin yapılmasıyla çözüme kavuşacağı bilgisi de site yönetimine iletilmiştir.

Sorumlu gazetecilik; yetkili bile oldukları şüpheli kişiler tarafından söylendiği iddia edilen ithamları aktararak ideolojik gazetecilik yapmayı değil, en azından hakkında suçlamalarda bulunulan kurumdan bilgi almayı gerektirir. Devlete yönelik aleyhteki haberleri hiç sorgulamadan yayınlamak gerçek gazetecilik değildir.

Fotoğraf Galerisi