Su Kesintilerinin Önüne Geçiliyor

Su Kesintilerinin Önüne Geçiliyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünce, Yenişehir ilçesi Aziziye ve Gürdoğan Mahallerini besleyen içme suyu ana borusuna debi ölçer basınç ayar ve uzaktan kontrol vanası takıldı, bu sayede olası arızalar engellenecek.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, su kesintileri oluşmaması için gerekli tedbirleri alarak çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Yenişehir ilçesi Aziziye ve Gürdoğan Mahallerinde içme suyunda olası arızaları engellemek amacıyla harekete geçti. Aziziye ve Gürdoğan Mahallerini besleyen içme suyu ana borusuna teknik ekipler tarafından debi ölçer basınç ayar ve uzaktan kontrol vanası takıldı. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, Seyrantepe Mevkiinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Basınç ve vana odasına inerek çalışmalarla ilgili bilgi alan Tutşi, personele kolaylıklar diledi.

Uzaktan kontrolle olumsuz durumlara karşı anında müdahale

Debi ölçer basınç ayar ve uzaktan kontrol vanası sayesinde basınç kontrolü sağlayacaklarını belirten Tutşi, “Bölgeye verilen suyun basıncını kontrol edeceğimiz için arızaların ortaya çıkmasını engelleyeceğiz. Uzaktan kontrol imkanı sayesinde farklı nedenlerden oluşabilecek olumsuzluklara anında müdahale edeceğiz. Yaptığımız çalışmayla su kaybını ve kesintisini önlemiş olacağız.” dedi.

Fotoğraf Galerisi