Sur ilçesi Yukarıkılıçtaş Mahallesinde Kanalizasyon şebekesi çalışmalarında sona gelindi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü il ve ilçe genelinde vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına ve projelerine devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, başta içme suyu olmak üzere altyapı alanlarında vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Sur ilçesinin yeni yerleşim yerlerinden olan Yukarıkılıçtaşı Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışmaları sona gelindi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Sur ilçesinin muhtelif mahallelerinde kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenileme ve geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kanalizasyon hattı bulunmayan mahallelerde devam eden çalışmalarla atıksular bertaraf edilecek, vidanjör kullanımı azaltılacak.

Yukarıkılıçtaş Mahallesinde ise 5.854 metre kanalizasyon şebekesi, 3.383 metre kanalizasyon terfi hattında sona gelindi.

Tutşi, çalışma yapılan alanları incelemelerde bulundu

Tutşi, yaptığı açıklamada ”Kentin, modern ve konforlu bir altyapıya kavuşmasını sağlamak için sorunlu olan bölgelerde çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını ifade eden Tutşi, DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek gerekli adımları attığını belirtti” dedi.

Fotoğraf Galerisi