Tutşi, Bismil Atıksu Arıtma Tesisi’ni Denetledi

Diyarbakır Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Bismil Atık Suyu Arıtma Tesisi’ni ziyaret ederek ilgili teknik personelle istişarede bulundu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, vatandaşlara altyapı ve içme suyu alanlarında daha iyi hizmet sunmak amacıyla denetimlerine devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çok sayıda ili vuran depremlerin ardından çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ), afeten etkilenen içme suyu ve atık su tesislerini incelemek için harekete geçti. Tutşi; “Bismil arıtma tesisimizde yaşanan depremden dolayı hasarımız ve sorunumuz yoktur. ” açıklamasını yaptı.

“Tesis Bismil’e 2047’ye kadar hizmet edecek”

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) kapsamında yapılan tesisin ilçeye ilk etapta Bismil’in 2032 ikinci etapta 2047’ye kadar ihtiyacını karşılayacaktır.

Bir yerleşim birimini kaderini sağlıklı oluşturulan altyapıların belirlediğine dikkat çeken Tutşi, DİSKİ’nin bu bilinç ve anlayışla çalışma yaptığının altını çizdi.

DİSKİ’nin en temel görevinin Diyarbakırlılara modern ve konforlu altyapı hizmeti sunmak olduğunu kaydeden Tutşi, çalışmaların devam ettiği proje sayesinde Bismil ilçesinin geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğini belirtti.

“Tesisi Dicle Nehri’ni koruyarak gelecek nesillere temiz şekilde bırakacak”

Tutşi, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı:

“Tarihe, birçok masal, efsane ve şarkıya konu olan kadim Dicle Nehri bizim için oldukça önemlidir. Temiz şekilde miras aldığımız bu değerli nehri korumak başta DİSKİ olmak üzere tüm Diyarbakırlıların görevidir. Projeyle ilçedeki doğal yaşamı koruyacağız ve en önemlisi Dicle Nehri’ni gelecek nesillere temiz bir şekilde bırakacağız.”

 

Fotoğraf Galerisi