Tutşi, Dicle’de İçmesuyu Çalışmalarını İnceledi

Tutşi, Dicle’de İçmesuyu Çalışmalarını İnceledi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Dicle ilçesinde sondaj kuyusu terfi hattı, Bozoba terfi istasyonunu ile içmesuyu arıtma tesisini ziyaret ederek çalışmalarla ilgili personelden bilgi aldı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerde ve kırsal kesimde su sorununun tamamen çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarf ediyor.
DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük, Dicle ilçesinde içmesuyu çalışmalarını denetledi. Dicle ilçemize Belediye tarafından açılan sondaj kuyusunun terfi hattı çalışmalarını inceleyen Tutşi, 600 metrelik terfi hattı bittiğinde ilçe merkezi için 7 lt/sn su daha takviye sağlanacağını söyledi. Tutşi daha sonra Bozoba terfi istasyonunu ile içmesuyu arıtma tesisini de ziyaret edip teknik personelden bilgi aldı.

“En kaliteli hizmeti hemşehrilerimize sunmaya gayret ediyoruz”

İlçeye 24 saat kesintisiz su vermek için sahada her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade eden Tutşi, “Dicle ilçemizin sağlıklı ve yeterli suya kavuşması için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Şehrimizin her bir noktasında alt yapıdan, içme suyuna; kanalizasyondan, yağmur suyuna kadar en kaliteli hizmeti hemşehrilerimize sunmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi