TUTŞİ, Dicle Barajı Pompa istasyonunda bakım onarım çalışmalarını yerinde inceledi

DİSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu arzında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için Pompa İstasyonu’nda bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü’ne ait kentin su ihtiyacının karşılandığı Dicle Barajı ana pompa istasyonunda bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu temininde herhangi bir sorun yaşanmaması için temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekipler tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Dicle Barajı Pompa İstasyonu’nda gerekli bakım ve onarım çalışmalarıyla olası arızaların ve  su arzında yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçtiklerini belirten Tutşi;

Tutşi, açıklamalarını şu cümlelerle tamamladı:

“Konu temel yaşam kaynağı içme suyu olunca sorumluluğumuz iki kat artıyor. Bu bilinç ve vizyonla en küçük detayı atlamadan gerekli adımları atıyoruz. Hedefimiz sorumlu olduğumuz 15 bin 272 kilometrekarelik alanda yer alan her haneye 24 saat kesintisiz kaliteli ve çeşmeden içilebilir içme suyu sağlamaktır. Bu doğrultuda Diyarbakır için projeler üretmeyi de sürdürüyoruz.”

Fotoğraf Galerisi