Tutşi, “En büyük motivasyon kaynağımız kentte 24 saat kesintisiz su sağlamak”

Emek Caddesi’nde içme suyu hattında meydana gelen arızayı gidermek için yürütülen çalışmaları denetleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, en büyük motivasyon kaynaklarının kentte 24 saat kesintisiz içme suyu sağlamak olduğunu belirtti.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde içme suyu ve kanalizasyon şebeke hatlarında meydana gelen arızalara anında müdahale ediyor.

Su Tesisleri Daire Başkanlığı, Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi Emek Caddesi’nde 280’lik içme suyu borusunda oluşan arızayı gidererek yeniden içme suyu akışını sağladı.

Caddenin araç trafiği açısından yoğun olarak kullanmasından kaynaklı Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nun (UTDK) 23:00’ü uygun bulup izin vermesi üzerine çalışmalarına gece başlayan ekipler, gündüz saatlerinde alanda çalışmalarına devam ederek meydana gelen arızayı giderdi.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, gece saatlerinde başlayan ve gündüz devam eden çalışmaları denetleyerek personelden bilgi aldı.

En temel ihtiyaç olan içme suyunun temini için DİSKİ’nin, zaman kavramını gözetmeksizin çalışma içinde olduğunu dile getiren Tutşi, kent genelinde oluşan her arızaya büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını vurguladı.

“Suyun her damlası önemli ve değerli”

Suyun her damlasının önemli ve değerli olduğuna dikkat çeken Tutşi, zaman zaman yaptıkları çalışmalarda çevredeki vatandaşlara rahatsızlık verdiklerini ve bu nedenle de vatandaşlardan anlayış beklediklerini ifade etti.

Tutşi, şöyle konuştu:

“Tek bir damla suyu heba etmemek için gece-gündüz demeden çalışma yürütüyoruz. En büyük motivasyon kaynağımız bu kentte 24 saat kesintisiz su sağlamaktır. Çeşmeden içilebilir suyu sağladığımız zaman başarı sağlıyoruz.

“Gelecek nesilleri düşünerek çalışma yürütüyoruz”

DİSKİ’de, günü kurtarmak gibi bir anlayışın olmadığını belirten Tutşi, hayatta en kıymetli şeylerin başında gelen içme suyunun sürekliliğini, 30-40 yıl sonrasını düşünmek ve gelecek nesillerin sorunsuz şekilde suya erişimini sağlamak için planlı şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Fotoğraf Galerisi