Tutşi, Fiskaya Şelalesi’ndeki Çalışmaları İnceledi

Tutşi, Fiskaya Şelalesi’ndeki Çalışmaları İnceledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSĶİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Fiskaya Şelalesi projesi kapsamında şelalenin tekrardan eski görünümüne ve akar hale getirilmesi için yürütülen çalışmaları inceledi.

Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Münir Karaloğlu’nu hemşehrilerimizle paylaştığı Fiskaya Şelalesi proje çalışmaları devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Gördük çalışmaları yerinde inceledi. Fiskaya Şelalesinin kent için önemli bir proje olduğuna dikkat çeken Tutşi, “Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan V. Sayın Münir Karaloğlu, Fiskaya Şelalesi’nin tekrardan eski görünümüne ve akar hale getirilmesi müjdesinin ardından DİSKİ olarak çalışmalarımıza ivedilikle başladık. Şu an proje kapsamında inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Fiskaya Şelalesi’nde en yakın sürede su akmaya başlayacak. Diyarbakır’ımızın tarihi ve kültürel mirasını korumak için üzerimize düşen tüm sorumlulukları hassasiyetle yerine getirmeye gayret ediyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi