Tutşi, kanalizasyon bağlantı çalışmasını denetledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerin Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi’nde yaptığı kanalizasyon bina bağlantı çalışmalarını yerinde inceledi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen kanalizasyon bina bağlantı ve şebeke yenileme taleplerini anında karşılıyor.

Atıksu Kontrol ve Ruhsat Denetim Daire Başkanlığı, oluşturduğu ekiplerle kent merkezinde kanalizasyon abone bağlantıları ve şebeke yenileme çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ekiplerin Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi 153’üncü sokakta yaptığı kanalizasyon bina bağlantı çalışmalarını yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Diyarbakır’ın, modern ve konforlu bir altyapıya kavuşması için 7/24 çalışma içinde olduğunu belirten Tutşi, DİSKİ’nin, yeni imar alanlarında kanalizasyon sistemleri oluşturduğunu ve mevcut hatlarda oluşan sorunları giderdiğini ve aynı zamanda vatandaşlardan gelen taleplere de cevap verdiğini ifade etti.

Tutşi, yaşam alanlarında oluşan kanalizasyon sorunlarını gidermek ve vatandaşların mağdur edilmemesi için talep gelen yerlere ekiplerin anında müdahalede bulunduğunu söyledi.

En temel ihtiyaç olan içme suyu ve arızalandığında yaşam kalitesini büyük ölçüde sekteye uğratan kanalizasyon sistemi sorunlarını ortadan kaldırmak görevleri olduğunu kaydeden Tutşi, DİSKİ’nin Diyarbakır’a 15 bin 272 kilometrekarelik alanda bulunan her hanede olduğunu ve vatandaşlara bir telefon kadar yakın olduklarını vurguladı.

Tutşi, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı:

“Her hanede yer olmamız, kurumumuzun hassas ve sorumlu şekilde hareket etmesini zorunlu kılıyor. Tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte oluşan arızalarda, hanelerde veya yerleşim yerlerinde neler yaşanabileceği bilinciyle ve empatisiyle aksaklıkları gidermek için çaba sarf ediyoruz. Ekiplerimiz, yaşanan arızayı ve kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmalarını kısa sürede giderdi.”

Fotoğraf Galerisi