Tutşi, Karaçalı Mahallesi’nde DMA odası için yapılan yer tespiti çalışmalarını denetledi

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Yenişehir ilçesi Karaçalı Mahallesi’nde 7500 metreküp içme suyu deposundaki kayıp kaçakları azaltmak amacıyla inşa edilecek DMA odası için yapılan yer tespiti çalışmalarını denetledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde içme suyu şebekesindeki kayıp kaçakların önlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ, “Diyarbakır Merkez İçmesuyu Akıllı Su Yönetimi Projesi Yapım İşi” kapsamında kentin değişik noktalarında içme suyunun debi ve akışını ölçen 22 adet debimetre odası ile 104 adet DMA odası yapacak.

İnşaat çalışmaları sürüyor

Kentin birçok noktasında temeli atılan debimetre ve DMA odalarının inşaat çalışmaları sürerken, bazı bölgelerde ise DMA odasının yerinin belirlenmesi amacıyla teknik çalışmalar yapılıyor.

Karaçalı Mahallesi’nde DMA odası yapılacak

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Yenişehir ilçesi Karaçalı Mahallesi’nde yeni DMA odasının yerinin belirlemesi için yapılan teknik çalışmaları denetledi. Tutşi, DİSKİ ekiplerine, mahalledeki 7500 metreküp içme suyu deposundaki kayıp kaçağın kontrol edilmesi için DMA odasının yerinin belirlenerek çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

 

Fotoğraf Galerisi