Tutşi, kentlerin en önemli enstrümanı altyapıdır

Yenişehir ilçesi Çelikevler Mahallesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, kentlerde sağlıklı bir yaşamın devamının sağlanması için en önemli enstrümanın altyapı hizmetleri olduğunu söyledi.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Yenişehir İlçesi Çelikevler Mahallesi Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebeke Döşenmesi İşi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, çalışmalarda muhtelif çaplarda mahalleye toplam 6 bin 433 metre kanalizasyon, 5 bin 892 metre atık su terfi hattı ve 2 bin 931 metre de içme suyu şebekesi döşeyecek.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Çelikevler Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

Kentlerin vb. kendine has yerleşim alanlarının yaşamın olağan bir şekilde devam etmesi için temel işlevleri ve görevleri olduğuna vurgu yapan Tutşi, bundan kaynaklı altyapı ve içme suyu çalışmalarının öne çıktığını ifade etti.

“Sağlıklı altyapı ve içme suyu hizmeti herkesin en temel hakkıdır”

Sağlıklı altyapı ve içme suyu hizmetlerinin kentte yaşayan herkesin en temel hakkı olduğunu kaydeden Tutşi, DİSKİ’nin bu ilkeler çerçevesinde Çelikevler’de çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Altyapı ve içme suyu çalışmalarının tamamlanmasının ardından Çelikevler’de yaşayan vatandaşların en önemli sorunlarının giderileceğini ileten Tutşi, sağlam altyapının arından üstyapıyla birlikte mahallenin farklı bir görünüme kavuşacağını söyledi.

“Çalışmanın maliyeti 4 milyon 664 bin TL”

Çelikevler Mahallesi’nde çalışmalarda gelinen aşamayla ilgili bilgiler veren Tutşi, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“4 milyon 664 bin TL ihale bedeliyle yaptığımız çalışmada şuana kadar 6 bin 66 metre kanalizasyon ve 4 bin 517 metre atıksu terfi hattını tamamladık. Ayrıca 2 bin 931 metre içme suyu hattı döşedik. Abonelerimiz için yapılan parsel bacası ve içme suyu bağlantıları noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Çok yakın zamanda altyapı ve içme suyu temini işlemlerini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

“Benzer çalışmaların devamı için abonelik işlemlerimizi yaptıralım”

Çelikevler’deki çalışmaların benzerlerinin ihtiyaç duyulan alanlarda yapılması için mahalle sakinlerinin abonelik işlemlerini yapmaları gerektiğini dile getiren Tutşi, DİSKİ’nin kar amacı gütmediğini elde ettiği gelirlerin kentte yatırıma dönüştürdüğünü ifade etti.

Kentlerde sağlıklı bir yaşamın devamının sağlanması için en önemli enstrümanın altyapı hizmetleri olduğuna dikkat çeken Tutşi, kentsel altyapı hizmetleri, planlanan proje ve yatırımlarla eşgüdümlü çalışılması sonucunda, şehrin gelişim stratejilerine ve planlarına katkı sağlayabileceğini vurguladı.

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi