Tutşi, Kulp’ta Talepleri Dinledi

Tutşi, Kulp’ta Talepleri Dinledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kulp ilçesinde içme suyu, kanalizasyon ve diğer hizmetlerle ilgili vatandaşlar ile muhtarların taleplerini ve önerilerini dinledi.

Diyarbakır Valisi Münir KARALOĞLU’nun talimatıyla sorunları yerinde dinleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Kulp ilçesinde vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya geldi.

İlk önce Narlıca Mahallesinde vatandaşlarla görüşen Tutşi, içme suyu sorunu ile ilgili DİSKİ’nin çalışmalarını anlattı. Tutşi, Narlıca Mahallesi’nde su sorununu çözmek amacıyla belediyeye ait “Keson kuyu pompası”nı aktif hale getirileceğini söyledi.

Tutşi daha sonra DİSKİ Kulp Şube Müdürlüğü’nde mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. DİSKİ’nin her ilçede önemli projeleri olduğunu vurgulayan Tutşi, içme suyu ve alt yapı hizmetlerinin sorunsuz sürmesi için personellerin gece gündüz demeden çalıştığını söyledi. DİSKİ’nin geniş bir hizmet ağına sahip olduğunu hatırlatan Tutşi, eksikleri gidermek için projelerin sürdüğünü ifade etti.

Fotoğraf Galerisi