Tutşi, Silvan’da Muhtarlarla bir araya geldi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Silvan ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek Hazro, Silvan Bismil grup içmesuyu kapsamındaki mahallelerde yapılan hizmetler hakkında muhtarları bilgilendirdi, talep ve önerileri dinledi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki çalışmaları yakından takip ederek, vatandaşların ihtiyaçlarına en iyi şekilde çözüm sunmaya devam ediyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından mahalle muhtarları toplantısı düzenlendi. Programa Silvan Kaymakamı Hasan UĞUZ, DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat TUTŞİ ile ilçedeki kamu ve kurum müdürleri ile merkez ve ilgili mahalle muhtarları katıldı.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Çemisalat kaynağında, kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır.

Hazro İlçesine bağlı Bayırdüzü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan, Çemisalat kaynağından Hazro, Silvan ve Bismil İlçelerine ait toplam 67 üniteye su temin eden, 112 kilometrelik şebeke hattında, su alamayan ünitelerin sebeplerini ve çözüm yollarını araştırmak, ve tüm ünitelere kesintisiz su teminini sağlamak  üzere Genel Müdürlüğümüzce kapsamlı bir çalışma başlatılmıştır.

“Birileri bahçe sularken birileri elini yüzünü yıkayacak su bulamıyor”

DİSKİ Genel Müdürlüğüne ait hatlardan kaçak su çekilmesi halinde yasal işlem yapacaklarını vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:
“Suya hak ve hukuk meselesi olarak bakıyoruz. Yoksa kurum olarak bir kazanç beklemiyoruz. Elde edilen tahsilat tutarlarıyla da şehrimizde kaliteli hizmet yapmak için uğraşıyoruz.”

İçme suyunun korunmasına dikkat çeken Tutşi, “Birileri kaçak bir şekilde içme suyunu bahçe ve bostan sulamada kullanırken birileri elinin yüzünü yıkayacak su bulamıyor.” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi