Tutşi’den Hazro Kaymakamı Sak’a ziyaret

DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat Tutşi, Hazro Kaymakamı Salih Sak’ı ziyaret etti. Yapımı başlayacak olan atık su arıtma tesisi konumu için, çalışma başlattı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekarelik alanda yaşanan içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını çözmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

DİSKİ Genel Müdürü M.Fırat Tutşi, Hazro ilçesinde başta atık su olmak üzere yaşanan sorunları masaya yatırmak için Hazro Kaymakamı Salih Sak’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, Hazro’ya şuan kesintisiz içme suyu sağladıklarını yaz aylarında genel anlamda su tüketiminin fazla olması ve bahçe sulaması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını belirten Tutşi, Ayrıca ilçeye yeni bir atık su arıtma tesisi inşa edeceklerini dile getirdi.

İlçenin altyapı sorunlarını çözmek içinde çalışacaklarını da aktaran Tutşi, Arıtma tesisi Hazro ilçesine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, Sak ile beraber yapılacak Atık su arıtma tesisinin konumunu belirledi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Sak, şuan devam eden ve yapılması planlanan çalışmalardan dolayı DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi’ye teşekkür etti.

Tutşi, çalışmaları inceledi

Kaymakam Sak, ziyaretinin ardından Tutşi, DİSKİ’nin, Hazro ilçesinde içme suyu depolarını, yerinde inceleyerek personelden bilgi aldı.

DİSKİ Hazro Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek şube müdürü ve personellerle bir araya geldi. İlçe merkezinin su durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak ilçenin kayıp kaçak oranın azaltılması ve abonesi olmayan yerleşim yerlerinin abone edilmeleri konusunda gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

 

Fotoğraf Galerisi