Tutşi’den Miraç Kandili Mesajı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Fırat Tutşi, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, yayımladığı mesajında “Üç ayların başlangıcında idrak ettiğimiz Regaip Kandili’nin ardından feyiz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandili’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.”

Miraç mucizesi, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan Peygamber Efendimizin (S.A.V.) en önemli mucizelerindendir. O gecede Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gece vakti Allah’ın emriyle Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Mekke’de Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce alemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi olayıdır.

Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan ayının da müjdecisi olarak kabul edildiğinden bu mübarek günlerin feyiz ve bereket zincirlerinden bir halka olması hasebiyle Miraç’a ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Komşuluk, akrabalık, dostluk, birlik ve beraberliğin duygularını arttıran kandillerin, insanların ruh dünyasına, anlam ve gönül dünyasına ışık tuttuğunu ifade eden Tütşi  “Mübarek üç ayların içinde yer alan Miraç Kandili’nin de bu anlamda, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacağına, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizi pekiştireceğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Diyarbakırlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandil’ini tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Fotoğraf Galerisi