Vali Ali İhsan Su’dan DİSKİ’ye ziyaret

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, DİSKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek, 2023’te yapılan çalışmalar ve 2024’te hayata geçirilmesi planlanan büyük projelere ilişkin bilgi aldı.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Vali Su, DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları tarafından karşılandı.

Yatırımlar ve projeler ele alındı

Genel Müdürlük makamında yapılan görüşmede, DİSKİ’nin yaptığı çalışmalar değerlendirildi, kanalizasyon, içme ve yağmur suyuna ilişkin yapılacak yatırımlar ve planlanan projeler ele alındı.

Büyük projelerin sunumu gerçekleştirildi

Görüşmenin ardından toplantı odasında, DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılında yaptığı çalışmalar ile 2024 yılında hayata geçireceği yatırım ve büyük projelere ilişkin sunum gerçekleştirildi. Sunumda, Vali Su’ya 2023 yılında kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde yapılan içme suyu, yağmur suyu ve altyapı yatırımlarına ilişkin bilgi aktarıldı.

Sunumda, 2023’te yaptığı büyük projelerle adından söz ettiren DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, 2024 yılında ise altyapı ve yatırıma ilişkin planlanan büyük projeleri hayata geçireceği bilgisi verildi.

Fotoğraf Galerisi