Yaz Mevsiminde Enerji Kesintilerinin Önüne Geçilecek

Yaz Mevsiminde Enerji Kesintilerinin Önüne Geçilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, enerji nakil hatlarında bakım-onarım yaparak yaz mevsiminde içme ve kullanma suyunda elektrik kaynaklı olası arızaları önlüyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent genelinde vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz hizmet sunabilmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

DİSKİ, yaz mevsiminde enerji nakil hatlarında olası arızaların önüne geçmek için bakım ve onarım çalışması başlattı. Çalışma kapsamında pompa arıtma arası enerji nakil hattımızın 18. kilometresinde uzun süredir kullanılan seramik tip parafudr izolatörleri değiştirilerek yeni nesil silikonlu izolatörler takıldı, bağlantı kabloları yenilendi. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, ekiplerin çalışmasını inceledi. Nisan ayının sonuna doğru enerji nakil hattımızın genel bakımları tamamlanarak yazın oluşabilecek enerji kesintilerinin önüne geçileceğini aktaran Tutşi, “Hemşehrilerimizin arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşamaması için elektrik enerjisini sağlayan enerji nakil hatlarında bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor. Elektrik sistemlerinin sağlıklı şekilde çalışmasını sürdürmek amacıyla teknik olarak tüm işlemleri yapıyoruz. Bu sayede içme ve kullanma suyunda elektrik kaynaklı olası arızaları önlüyoruz.” dedi.

DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, daha sonra Acil Durumlar Pompa istasyonunda incelemede bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Fotoğraf Galerisi