Yeni Afet Konutları Çalışmalarında Son Aşamaya Gelindi

Yeni Afet Konutları Çalışmalarında Son Aşamaya Gelindi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Kayapınar ilçesi Afet Konutları için başlatılan altyapı çalışmalarında son işlemler yapılıyor.

Kayapınar ilçesi Yeni Afet Konutlarında Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan içme suyu, kanalizasyon şebekesi ve abone bağlantılarını içeren çalışmalarda son işlemler yapılıyor.

DİSKİ Genel Müdürlüğünce Kayapınar ilçesi Yeni Afet Konutlarında Altyapı çalışmaları kapsamında şu ana kadar 4116 metre içme suyu ve 3049 metre kanalizasyon hattı döşendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi’den bilgi aldı. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirten Vali Karaloğlu, “Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. DİSKİ’nin 500 Evler Çölgüzeli AFAD Konutları projesi kapsamında; 4116 metre içme suyu, 3049 metre kanalizasyon hattı döşendi. Projenin yüzde 95’i tamamlandı. En kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız İnşallah.” dedi.

Fotoğraf Galerisi