Yeni İçme Suyu Şebekeleri Döşeniyor

Yeni İçme Suyu Şebekeleri Döşeniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kentin uzun vadede sorunu yaşamaması için yeni içme suyu şebekeleri döşüyor.

Diyarbakır’da yeni yapılaşmaların bulunduğu bölgelerde içme suyu arzının sağlanması amacıyla DİSKİ Genel Müdürlüğü, yeni şebeke döşeme çalışmalarına başladı.

DİSKİ, Medya ve Talatyepe Mahalleri arasında yeni yapılaşma nedeniyle saha ve etüt çalışmaları yürütüyor. DİSKİ teknik ekiplerince çalışmalar kapsamında master planında ihtiyaç duyulan depo ve altyapı şebekekeleri tespit ediliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, Genel Müdür Yardımcıları Selçuk Gördük ve Fatih Yürük, Medya Mahallesinde yeni yapılaşmanın olduğu bölgede yürütülen şebeke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

DİSKİ Genel Müdürü Tutşi, yeni yapılaşma olan bölgelerdeki çalışmalarla kentin uzun vadede sorun yaşanmayacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın kesintisiz ve sağlıklı içme suyu almasını sağlayacağız. Şehrimizin genelinde altyapı, içme suyu ve diğer hizmetlerin eksiksiz yürütülmesi için tüm detayları eksiksiz yerine getiriyoruz.” dedi.

Fotoğraf Galerisi