Yeni imar alanlarından, Yiğitçavuş mahallesinde altyapı ve içme suyu çalışmaları sona gelindi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni imar alanı olan Sur ilçesi Yiğitçavuş mahallesinde DİSKİ Genel Müdürlüğü altyapı ve içmesuyu çalışmalarında sona gelindi

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ), Genel Müdürlüğü, yeni yerleşim alanlarında altyapı ve içme suyu şebeke çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, Sur ilçesi Yiğitçavuş Mahallesi’nde yürüttüğü çalışmalar kapsamında 10 bin 842 metre içme suyu şebeke hattı ve 350 abone bağlantısı gerçekleştiriyor.

Altyapı çalışmaları kapsamında ise 14 bin 352 metre kanalizasyon şebeke hattı, 270 muayene bacası, terfi istasyonu ile 309 metre terfi hattı bitme aşmasına gelindi.

“Modern ve konforlu üstyapının yolu altyapıdan geçiyor”

Tutşi, şöyle konuştu:

“Kent her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. DİSKİ, kentin sağlıklı bir altyapıya kavuşması için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Modern ve konforlu üstyapının yolu, tamamen sağlam bir altyapıdan geçmektedir. Altyapısı sağlam olarak inşa edilen alanlar başta ekonomi olmak üzere birçok avantaj sağlıyor. Sur ilçesinin yeni imar alanında yapmış olduğumuz  altyapı çalışmaları kentin gelişimine çok büyük katkılar sunacak.”

”Burda emeği olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yapılan yatırımlarımız diyarbakırımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Fotoğraf Galerisi